Враз з початком безвізового режиму 11 червня перед українцями відкрилися нові можливості, які можуть принести за собою як добрі зміни, так і небезпеки. Польща залишається однією з найбільш популярних ринків праці, куди охоче вирушають українські громадяни на заробітки. Прості процедури легалізації, а також велике бажання польських працедавців прийняти на роботу іноземців, не завжди являється безпечним рішенням для закордонних працівників. Як уникнути шахрайства на ринку праці розкажуть організатори суспільно-інформаційного проекту Рекрутобус PL.
Перемовини між представниками Європейської Комісії та Україною в справі знесення візового режиму тривали дев’ять років, в результаті яких, Україна отримала безвіз з Європейським Союзом. Громадяни України, які мають біометричні паспорти, вже від 11 червня можуть перетинати кордони країн Шенгенської зони без віз (окрім Англії та Ірландії).
Які можливості відкриє безвізовий режим для України? Згідно з рішеннями ЄС, українські громадяни зможуть знаходитися у Шенгенській зоні без віз протягом 90 днів. Це дозволить їм подорожувати по території ЄС в службових, туристичних і сімейних цілях. Окрім біометричного паспорту, під час перетинання кордону такі особи мають вказати ціль виїзду та пред’явити документи, які підтверджують фінансове положення подорожуючого.
Які вимоги мають виконати іноземці, які хочуть розпочати роботу за кордоном?
Протягом останніх років все більше українців вбачає у Польщі можливість хорошого заробітку. Однак, введення нових правил вплинуло на підвищення рівня дезінформації серед громадян щодо початку роботи за кордоном. Згідно з розповсюдженою в Україні інформацією, біометричний паспорт дає можливість легально розпочату роботу на території ЄС. Однак, зацікавлені кандидати можуть почати працювати тільки після отримання дозволу на працю або ж на підставі заяви про намір доручення роботи іноземцю. Тільки такий спосіб є легальним і безпечним варіантом для закордонних громадян.
Великим плюсом польського ринку праці являються ліберальні процедури легалізації іноземців. Безвізовий режим створює ще простіші і кращі можливості для того, щоб розпочати роботу за кордоном. Особливе значення мають короткі сезонні роботи, дозвіл на які можна отримати вже після приїзду до Польщі. В той самий час, це може бути небезпечним, оскільки особи з інших країни часто стають жертвами шахраїв або нечесних посередників.
Легальна робота – підстава безпеки для іноземця
В контексті вище згаданих змін, особливе значення мають інформаційні дії спрямовані до жителів України. З цього приводу польська агенція працевлаштування EWL Group вирішила розпочати реалізацію суспільно-інформаційного проекту Рекрутобус PL. Головною ціллю організаторів являється агітація українців до безпечного і легального процесу працевлаштування у Польщі.
В рамках проекту були створені мобільні офіси, які до кінця вересня відвідають близько 60-ти місцевостей. Працівники поділяться знаннями на тему умов працевлаштування, а також прав і обов’язків мігрантів, які працюють за кордоном. Крім того представлять актуальні вакансії від польських працедавців. На офіційній сторінці кампанії можна знайти актуальний план візитів Рекрутобусу до кожного регіону.
„Введення безвізового режиму для громадян України збільшує потребу інформації щодо прав, які панують на європейському ринку праці, особливо під час перших місяців впровадження руху”, – говорить Анджєй Коркус, голова EWL Group, організатор проекту Rekrutobus.PL. „Мобільний офіс праці буде відповіддю на цю потребу, який ми спрямовуємо до жителів невеликих місцевостей, котрі мають обмежений доступ до інформації”
Більше інформації про проект „Рекрутобус.PL” можна знайти на сторінці www.rekrutobus.pl