Про нові можливості участі малого та середнього бізнесу у формуванні місцевої політики у контексті децентралізації розповіла Голова ДРС Ксенія Ляпінаучасникам конференції «Ефективний діалог заради розвитку: політика влади і порядок денний від бізнесу», організованої Центром міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ), що стартувала вчора.

У ході конференції іноземні та вітчизняні експерти, лідери бізнес-асоціацій, представники влади та донорських організацій дискутували, що таке «порядок денний» від бізнесу до влади, як він може покращити життя підприємців у регіонах країни та як адаптувати зарубіжний досвід до українських реалій.

Ксенія Ляпіна нагадала присутнім про особливості регуляторної діяльності органів місцевого самоврядування, детально пояснила процедуру погодження з Державною регуляторною службою України проектів регуляторних актів, які розробляються органами місцевого самоврядування.

Голова ДРС розповіла про участь малого бізнесу у регуляторному процесі. Так, малий бізнес може:

– брати участь у консультаціях з органами влади та  місцевого самоврядування (робочі зустрічі, круглі столи, опитування);

– надавати розробнику регуляторного акту відповідну інформацію для підготовки АРВ та М-тесту;

– у разі неврахування аргументованої позиції бізнесу може надавати розробнику альтернативні розрахунки, або надавати пропозиції до ДРС;

– у разі прийняття неякісного регулювання звернутися до суду.

Спочатку 2016 року, станом на 17 червня, до ДРС надійшло 227 проектів, з яких 208 проектів регуляторних актів. 87% з них виявилися неякісними.

181 – регуляторні акти, до яких ДРС підготовлено пропозиції щодо їх вдосконалення, 27 – регуляторні акти, що відповідають принципам державної регуляторної політики, 19 – з них не є регуляторними актами.

У червні 2016 року до ДРС надійшло 186 проектів, понад 90% не відповідають принципам державної регуляторної політики.

«Потрібен справжній тиск на місцеву владу, якщо бізнес хоче реальних кроків назустріч. Децентралізація надає нових можливостей для реалізації перспективних змін на місцевому рівні», – зазначила Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна.

Нагадаємо, конференція стала заключним етапом програми CIPE «Розвиток спроможності українських бізнес-об’єднань, ТПП та аналітичних центрів щодо спільного формування та просування місцевого порядку денного бізнесу», що впроваджувався СІРЕ за сприяння Національного фонду підтримки демократії (США). Програма є важливим елементом покращення впливу українського регіонального бізнесу на процес формування політики на місцевому рівні.

Учасники програми – 4 регіональні коаліції у складі місцевих бізнес-асоціацій, торгово-промислових палат й аналітичних центрів з міст Суми, Івано-Франківськ, Кіровоград та Миколаїв розробили порядки денні на місцевому рівні й розпочали адвокаційні кампанії задля їх включення органами місцевого самоврядування до програм місцевого розвитку та до інших рішень, що стосуються підприємницького середовища.

Динаміка надходження регуляторних актів до ДРС від органів місцевого самоврядування

da52085505

Динаміка надходження регуляторних актів до ДРС від органів місцевого самоврядування у регіональному розрізі

7d14b54164

Джерело: www.chp.com.ua

You may also like

Leave a reply