Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 21 червня 2024 р. № 761, якою визначено механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою «Державний фонд декарбонізації та енергоефективної трансформації».

Бюджетні кошти спрямовуються за такими напрямами:

1) фінансове забезпечення заходів та державних цільових програм у сфері енергоефективності, збільшення використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива і скорочення обсягу викидів вуглецю;

2) фінансове забезпечення компенсації, відшкодування, здешевлення зобов’язань фізичних та юридичних осіб за кредитними договорами, які укладені для здійснення енергоефективних заходів, впровадження енергосервісу, збільшення використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива і скорочення обсягу викидів вуглецю;

3) виконання боргових зобов’язань за запозиченнями, отриманими державою для реалізації інвестиційних проектів у сфері енергоефективності, збільшення використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива і скорочення обсягу викидів вуглецю.

«Йдеться про додаткову програму енергоефективності та посилення стійкості енергосистеми України на 759 млн грн. Кошти передусім підуть на зниження ставок по кредитах для реалізації проектів енергоефективності та встановлення альтернативних джерел енергії», – пояснив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Джерело: Lexinform

You may also like

Comments are closed.