В Україні МСБ забезпечують понад 80% зайнятості та генерують понад 60% доданої вартості всередині країні. Але, незважаючи на це, рівень інтернаціоналізації МСБ є найгіршим серед показників OECD SME Policy Index.

Така ситуація може бути пояснена наявністю регуляторних або нерегуляторних бар’єрів, що обмежують експортну діяльність МСБ. Низька або відсутня залученість МСБ до ланцюгів доданої вартості ЄС відображається на прибутковості бізнесу, ефективності використання робочої сили та рівні реалізації потенціалу підприємств.

Якою є міжнародна практика подолання таких регуляторних та нерегуляторних бар’єрів? Які дії варто здійснити для покращення середовища інтернаціоналізації МСБ у контексті Угоди про асоціацію? Ці та інші питання будуть обговореними під час круглого столу, де буде також презентовано аналітичний звіт «Інтеграція українського МСБ в ланцюги доданої вартості ЄС».

Метою проекту «Інтеграція українського МСБ в ланцюги доданої вартості ЄС», що здійснюється  EasyBusiness за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» є посилення інтернаціоналізації українського МСБ в рамках Угоди про асоціацію із ЄС. Участь в заході вільна за попередньою реєстрацією.

You may also like

Leave a reply