У Вінницькій області завершився пілотний етап соціальної ініціативи «Лікар для села». Медмобіль, облаштований реактивами та медичним обладнанням, з кількома лікарями об’їхав 25 населених пунктів Вінниччини. Усього огляд пройшли близько 1,5 тисячі мешканців регіону.

Під час прийомів у “мобільній лікарні” місцеві мешканці могли отримати консультації УЗД-спеціалістів, терапевтів, офтальмолога. На рекомендації останнього був найбільший попит – пацієнти могли одразу після консультації отримати за призначенням лікаря окуляри.

«Прийшла поміряти тиск та здати кров на цукор, адже хворію на діабет вже багато років, – говорить Катерина Тригун з с. Клебань Вінницької області. – Пройшла обстеження та навіть отримала окуляри. Хотілося б, щоб такі медмобілі частіше бували у нашому селі. Нам дуже потрібне якісне медичне обслуговування».

Загалом офтальмологи оглянули 814 людей (з них 800 отримали окуляри), УЗД-спеціалісти – 417 осіб, а терапевти проконсультували 554 мешканці регіону.

«Маю багато хронічних захворювань, тому потребую систематичного медичного огляду, – розповідає Лідія Шестопалько з с. Клебань. – Щоб пройти медогляд чи здати аналізи, їжджу в лікарню у Тульчині. Останнього разу була там двічі, хотіла пройти УЗІ, та жодного разу не вийшло. А тут зроблю все в одному місці, – і діагностику органів пройду за призначенням лікаря, і отримаю медикаменти для лікування».

З 2 січня медмобіль їздитиме селами й невеликими містечками Київської області, у планах – масштабування також на Хмельницьку й інші області.

«Повномасштабна війна ускладнила й так нелегкий процес отримання якісної медичної допомоги: від вчасних обстежень, діагностування хвороб до лікування населення. Тож такі виїзди медмобілів допомагають підтримати медичну систему країни в цілому. Прогнозуємо, що подібні проєкти матимуть місце й після перемоги. Адже це – можливість зменшити тиск на районні та обласні лікарні, але водночас підтримати здоров’я населення. Тому разом з партнерами будемо продовжувати й масштабувати ініціативу “Лікар для села”», – коментує Павло Мороз, директор Департаменту корпоративної соціальної відповідальності компанії МХП.

За сприяння якої та за підтримки Благодійного фонду «МХП-Громаді» й міжнародних партнерів MOAS, RMH Latvija та Благодійного фонду Оксани Дмитрієвої вдалося втілити ініціативу в життя. Окрему подяку БФ «МХП-Громаді» також висловлює Фонду «Підтримую Добрі Справи», який передав естафету медичного проєкту з Черкаської до Вінницької області.

You may also like

Новини компаній

ПриватБанк та UNFPA створили унікальний мікрокурс для підлітків «Фінансові не дрібниці», який навчить їх турбуватися про гроші та свій ментальний стан

Cучасний та зрозумілий для юної аудиторії мікрокурс з фінансової грамотності та водночас на підтримку ментального ...
Новини компаній

Підприємці та бізнес Криворіжжя зможуть отримати в ПриватБанку гранти та кредитну підтримку на відновлення та розвиток бізнесу

ПриватБанк запрошує підприємців та малий і середній бізнес Криворізького району стати учасниками нової програми «Підтримка ...

Comments are closed.