⚡ AI SUMMARY
В Україні запустили дворічний експериментальний проєкт, що дозволяє працівникам через «Дію» розірвати трудовий договір із роботодавцями з окупованих територій або зон бойових дій. Послуга доступна повнолітнім громадянам України, але не поширюється на керівників підприємств та осіб на виборних посадах. Заяву можна подати в електронній формі.

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2026 р. № 410, якою визначено механізм реалізації експериментального проекту щодо розірвання трудового договору з ініціативи працівника з роботодавцем, місцезнаходженням якого є територія активних бойових дій або тимчасово окупована російською федерацією територія, яка включена до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого Мінрозвитку, для яких не визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації.

Затвердженим нею Порядком, зокрема передбачено, що працівник може з власної ініціативи розірвати трудовий договір з роботодавцем шляхом подання в електронній формі через Єдину інформаційно-аналітичну систему «Обрій» засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія), зокрема мобільного додатка Порталу Дія (Дія), заяви про розірвання трудового договору на підставі ч. 1 ст. 38 або ч. 1 ст. 39 Кодексу законів про працю України на ім’я роботодавця.

Заява може бути подана:

– за наявності технічної можливості через Єдину систему засобами Порталу Дія – працівником, який є громадянином України, досяг 18-річного віку та має паспорт громадянина України;

– через Єдину систему засобами мобільного додатка Порталу Дія (Дія) – працівником, який є громадянином України, досяг 18-річного віку, має паспорт громадянина України та/або паспорт громадянина України для виїзду за кордон, сформований засобами Єдиного державного демографічного реєстру, реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Положення цього Порядку не поширюються на припинення трудових договорів із керівниками підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, а також особами, які займають виборні посади.

Експериментальний проект реалізовуватиметься протягом двох років з дня набрання чинності цією постановою.

Джерело: Lexinform

Вам також може сподобатися

Comments are closed.