Відбулось перше засідання громадської спілки «Фонд розвитку банківської освіти та науки». На зустрічі були присутні засновники Фонду: Назар Галайко, Іван Кульчицький, голова Фонду Марія Рисін, а також банкіри, випускники, працівники та партнери Університету банківської справи НБУ.  

За словами ректора Університету банківської справи НБУ Тамари Смовженко, світовий досвід переконливо засвідчив важливість ендавментів як одного зі стратегічних механізмів фінансування діяльності та розвитку системи вищої освіти. «У більшості європейських країн основним інвестором освіти є не держава, а – приватні інвестори, – пояснила ректор. – Об’єктивно усвідомлюючи фінансові можливості українського бюджету, доцільним є створення дієвих механізмів залучення в систему вищої освіти приватних інвестицій. Особливо це стосується проектів з її розвитку та модернізації. Фонд стане фінансовою підтримкою талановитих та перспективних студентів, надаватиме грантове фінансування наукових досліджень працівників Університету, фінансуватиме інвестиційні проекти». Втім, будь-яка новація без підтримки людей приречена, отож Тамара Смовженко запросила  випускників Університету та небайдужих до розвитку банківської освіти та науки людей приєднуватись до роботи фонду і тим самим зміцнювати українську освіту.

Механізм роботи ендавмента визначає законодавство окремих країн, але за класичної схеми його роботи пожертви або внески потрапляють на рахунок ендавмента, а потім інвестуються через компанію, яка керує цим процесом. Компанія-керівник розміщує кошти ендавмента в цінні папери, на депозити, в облігації, інші дозволені законодавством інструменти на фінансовому ринку. У більшості випадків використовують для фінансування потреб Університету лише дохід від інвестування.

На засіданні було обрано членів Наглядової ради Фонду у складі 11 осіб, серед них президент ВБО «Асоціація благодійників України» Олександр Максимчук, голова Асоціації банків Львівщини Сергій Бойко, Директор ЛРД ПАТ «Міжнародний інвестиційний банк» Роман Загірний, Керуючий філії-відділення АТ «Ощадбанк»  у м.Дрогобич Віктор Карпінець та ін. Головою Наглядової Ради Фонду затверджено екс заступника голови НБУ Віру Ричаківську, її заступником – заступник директора з наукової та міжнародної роботи Львівського інституту УБС НБУ Олексія Другова, секретарем – керівника відділення ПАТ «Банк «Юнісон»  Володимира Сенюка.

Рада прийняла рішення, що мінімальний членський внесок для членів Фонду становитиме 50 грн.

Найближчим часом фахівці Фонду створять проект інвестиційної політики Фонду та формування проекту кошторису (фінансового плану) на 2015 р.

Сторінку Фонду відкриють у соцмережах.

Також члени ради пропонують Фонду вступити до Асоціації благодійників України.

Наступне засідання Наглядової Ради пройде у травні 2015 р.


 

Університет банківської справи Національного банку України вищий навчальний заклад, який має IV рівень акредитації, створений відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 24.06.2006р. Університет банківської справи НБУ об’єднує чотири інститути у Харкові, Львові, Черкасах та Інститут магістерської та післядипломної освіти у м. Києві.

Журнал «Золотий резерв» засновано Університетом банківської справи Національного банку України (Київ)  Журнал інформує про події у банківській сфері, експертні оцінки, аналітику та прогнози від науковців УБС НБУ, освітні новини, діяльність університету, сучасні маркетингові стратегії. Передплатний індекс – 99425.

You may also like

Leave a reply