Європейська Бізнес Асоціація: Зниження навантаження на оплату праці має бути пріоритетом

Європейська Бізнес Асоціація: Зниження навантаження на оплату праці має бути пріоритетом

Європейська Бізнес Асоціація закликає Уряд та Верховну Раду України не допустити зростання фіскального навантаження на фонд оплати праці та вжити конкретних заходів у цьому напрямку. Зокрема, експерти Асоціації пропонують зафіксувати максимальну величину бази нарахування Єдиного соціального внеску (ЄСВ), не «прив’язуючи» її розмір до мінімальної заробітної плати.

Асоціація є послідовним прихильником зниження фіскального навантаження на оплату праці. Таке зниження може стати дієвим інструментом детінізації економіки, підвищить її конкурентоспроможність, а також сприятиме збільшенню оплати праці і відповідно покращить рівень життя українців. До того ж, встановлення розумного фіксованого розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ дозволить бізнесу краще прогнозувати власну діяльність, що сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату.

Проте, на жаль, останнім часом Європейська Бізнес Асоціація спостерігає сталу тенденцію до штучного росту фіскального навантаження на оплату праці через збільшення бази для нарахування ЄСВ. Так, виходячи з доступних версій проекту Державного бюджету України на 2018 рік, з 1 січня наступного року передбачено підвищення мінімальної заробітної плати до 3 723 грн, що означатиме «автоматичне» збільшення максимальної величини бази для нарахування єдиного соціального внеску (ЄСВ).

В результаті таких змін фіскальне навантаження на фонд оплати праці знову зросте.

Прийняття Державного бюджету на 2018 рік у поточній редакції на 27% (на 11 795 грн) збільшить максимальну величину бази нарахування ЄСВ на одного працівника. Таке додаткове навантаження стане тягарем саме для добросовісних бізнесів, які забезпечують прозоре нарахування оплати праці та її належне оподаткування. Для окремих галузей з заробітною платнею європейського рівня таке непрогнозоване підвищення бази нарахування ЄСВ стане просто катастрофічним. Це стосується, зокрема, експортної ІТ-індустрії, яка тільки за перше півріччя 2017 року збільшила податкові надходження до держбюджету на вражаючі 32,9%, і де собівартість послуг складається на більш ніж 80% з фонду оплати праці.

Експерти Асоціації занепокоєні, що тенденція до фактичного нарощування податкового тягаря спонукатиме значну частину підприємців залишатись у «тіні». Саме тому ми закликаємо Уряд та Верховну Раду України визначити пріоритетом зниження фіскального навантаження на оплату праці та, зокрема, розглянути відміну прив’язки бази нарахування ЄСВ до розміру мінімальної заробітної плати. Сподіваємося, що думка компаній-членів Асоціації буде  розглянута і врахована відповідальними органами влади.

Європейська Бізнес Асоціація – неурядова організація, яка об’єднує понад 900 європейських, міжнародних та вітчизняних компаній, які працюють в Україні. Сьогодні Асоціація є провідною організацією міжнародного бізнесу в Україні. Європейська Бізнес Асоціація була створена в 1999 році. Ініціатором її створення була Європейська Комісія, яка зацікавлена в підтримці європейського бізнесу в Україні та налагодженні двосторонніх зв’язків Україна-ЄС. Беручи до уваги пріоритети України щодо євро інтеграції в Європейський Союз, основною метою діяльності Асоціації є налагодження стосунків європейського бізнесу з представниками влади в Україні для співпраці щодо створення сприятливих умов ведення бізнесу та залучення прямих іноземних інвестицій в економіку держави. Детальна інформація на сайті Асоціації.  

 ІТ комітет Європейської Бізнес Асоціації є індустріальним об’єднанням компаній, що займаються виробництвом програмних продуктів та наданням програмних послуг. Місія Комітету полягає у сприянні розвитку ІТ-галузі в Україні відповідно до європейської практики ведення бізнесу та захисту професійних і колективних інтересів ІТ-спільноти.

Більше деталей в сторінці ІТ Комітету.

Оставить комментарий