6 березня 2017 року, Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій».

ПРОЕКТ ПОСТАНОВИ

Ксенія Ляпіна, Голова Державної регуляторної служби України на своїй сторінці у Фейсбук пише:

“Проект Постанови КМУ прийнятий з умовою редагування. ДРС поки НЕ погодила цей проект! Готуємо перелік товарів, який, вважаємо, мають бути виключені зі списку.  Звертаєм увагу розробника, що по попереднім оцінкам альтернативного М-тесту вартість придбання і адміністрування РРО на рік коштуватиме біля 70000 гривень. При застосуванні не скороченого переліку товарів попередня оцінка кількості суб’єктів, яких охоплює регулювання, біля 300000. Тобто 21 мільярд гривень мають витратити дрібні торгівці на виконання цього регулювання!!!!!!! докладніше оцінку опублікуємо офіційно.Вважаю, що це може призвести до дестабілізаціі соціально-економічної ситуації.”

З цього приводу президент Союзу ювелірів України Дмитро Видолоб говорить:

“Обов`язкове застосування касових апаратів впроваджується з порушенням регуляторних процедур! Після набрання постановою чинності майже 90% всіх видів непродовольчих товарів зможуть продаватися фізичними особами-підприємцями – платниками єдиного податку виключно з застосуванням касових апаратів та обов`язковою видачею фіскального чеку. Ще вчора на робочій групі у Державній регуляторній службі за участю представників Мінекономрозвитку та зацікавлених організацій ми відстоювали максимально можливе скорочення цього переліку та домовилися про виключення з нього дуже великої кількості груп товарів, у тому числі всіх видів годинників, всіх недорогих периферійних електронних пристроїв, окулярів, колясок дитячих та багато інших товарних груп. При цьому до закінчення встановленого законом строку громадського обговорення проекту постанови залишалося ще 11 днів. Проте, нехтуючи обов`язковими регуляторними процедурами, уряд прийняв постанову з мінімальними змінами.

Дивує, чому уряд пішов на пряме порушення вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», водночас відкриваючи широке поле для оскарження процедури прийняття постанови та її зупинення в судовому порядку. Ми готові до таких дій”.

Порядок денний засідання уряду 16.03.2017 року.

Джерело: platforma-msb.org

You may also like

Leave a reply