27 лютого – 2 березня  2018 року програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE) провела пʼятиденну молодіжну школу «DOBRE-LID: лідерство, ідеї, демократія» для 60 молодіжних лідерів з громад-партнерів програми, відібраних з-понад 230 бажаючих.   Протягом тренінгових сесій школи вони отримали розуміння належного урядування, принципів впровадження доброчесності в своїх громадах, та зробили перший крок до успішної карʼєри в місцевому сaмоврядуванні взявши участь у ігрових симуляціях роботи ради модельної ОТГ. Молодь дізналася, навіщо і як вони можуть долучитися до впровадження або поліпшення практик урядування у своїх громадах, генерувати ідеї і проекти для вирішення проблем громад, щоб отримати шанс стати справжніми місцевими лідерами, готовими зайняти керівні позиції у своїх громадах.

Томас Вайт, керівник Офісу демократії і врядування Агентства США з міжнародного розвитку, зазначив, що реформа місцевого самоврядування дозволяє молоді мати більший вплив на життя своїх громад. «Навчайтеся, але також виходьте і за межі навчання. Дивіться, на те, як можна застосувати отримані знання на практиці вже по поверненню у свої громади», – закликав учасників школи пан Вайт.

Заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема на відкритті школи сказав, що децентралізація надає багато можливостей для сучасної молоді в ОТГ, але один із основних викликів – не змарнувати їх. «Багато хто з молодих людей готові стати агентами змін у своїх громадах. Молодь має відчувати причетність, тоді вона відчуватиме відповідальність та буде готова вкладати час та ресурси у власний розвиток”, – зазначив пан Ярема.

Беррі Рід, директор програми USAID DOBRE, сказав: «Ми інвестуємо час та ресурси в молодь тому, що ми бачимо віддачу і якість. Молоді люди сьогодні краще вирішують ті питання, які стоять на порядку денному розвитку їхніх ОТГ. Наприклад, розроблена під час школи програма поводження з твердими побутовими відходами модельної громади може бути взята як взірець для реальної. А розвиткові проекти молоді справді відповідають тим тенденціям, які включені до стратегій розвитку громад на найближчі пʼять років».

Наприкінці школи молодіжні лідери презентували 12 проектів, які вони напрацювали під час тренінгових сесій. Програма USAID DOBRE відібрала найцікавіші шість ідей та надасть технічну підтримку молодіжним командам і  профінансує кращі молодіжні проекти в ОТГ-партнерах програми. Серед відібраних проектів: інкубаційна програма розвитку молодих депутатів місцевого рівня, шкільна наукова лабораторія, арт-простір, молодіжний центр соціальних інновацій, рекреаційна зона для проведення місцевих фестивалів, та молодіжна мейкерспейс-майстерня.

«Українці, особливо в маленьких громадах, потребують значних змін в місцевому самоврядуванні. Ми хочемо за два роки підготувати 26 молодих депутатів, які будуть відібрані від кожного округу в ОТГ. Надати їм знання та навички, аби вони діяли в рамках стратегії розвитку громади та мали належні принципи врядування, доброчесності та менеджменту для розвитку ОТГ», – підкреслив Віктор Сікаленко, учасник із Галицинівської громади Миколаївської області, презентуючи проект програми розвитку молодих депутатів.

«Ми думаємо, що найбільша наша перепона – це те, що ми бідні, бо живемо в маленьких громадах. А ця школа нам показала, що насправді ми багаті, бо живемо в маленьких ОТГ», – підсумувала Ірина Парахоняк, учасниця із Більшівцівської громади Тернопільської області, говорячи про можливості для розвитку громад.

You may also like

Leave a reply