У суботу, 24 березня, о 20:30 вся планета поринула у темряву — символ Години Землі. Подія, організована Всесвітнім фондом природи WWF, об’єднала тисячі організацій і мільйони людей у 188 країні світу, щоб привернути увагу людства до здоров’я нашої планети, яке наразі далеке від ідеального. Це черговий рекорд події! Для України подія стала вже 10-ою поспіль, і сотні тисяч українців у більше ніж 70 містах і містечках налаштувалися зловили зв’язок з Землею.

#Connect2Earth (“Злови зв’язок з Землею”) — це головне повідомлення кампанії цього року. Його ідея в тому, що час налаштуватися на частоти планети. Київ, Львів, Одеса, Вінниця, Харків, Житомир, Черкаси та ще кілька десятків українських міст цьогоріч долучилися до акції. Українці в рамках Години Землі бігали в екопробігах та відвідували еко та Zero Waste фестивалі, прослуховували лекції щодо ощадливого і відповідального споживання та слухали музику природи з голосами видри, ведмедя, пелікана та рисі, спостерігали за блискавками та ставили експерименти, проводили екофлешмоби та спеціальні виставки, насолоджувалися класичною музикою та екскурсіями по замках при свічках.

Разом з цим, у темряву поринули близько 18 000 знакових споруд та пам’яток. На підтримку Години Землі вимикаються сотні знакових споруд світу, серед яких Сіднейська опера, Ейфелева вежа, Біг-Бен, “Лондонське око” та інші найвищі, найстаріші та найвідоміші споруди планети. Українські пам’ятки, звісно,  також не лишилися осторонь. Золоті Ворота у Києві, Одеський театр опери та балету, Собор святого Юра, телевежа та ратуша у Львові, Спасо-Преображенський кафедральний собор у Вінниці, замки у Луцьку та Тернополі, фортеця у Хотині та ще багато інших відомих на всю Україну споруд вимкнули освітлення, щоб привернути увагу українців до проблем планети.

По всій Україні відбулися десятки освітніх подій у школах та університетах. А ресторани й кафе Києва, Львова, Сум та інших міст країни запросили своїх відвідувачів на романтичні вечері при свічках на підтримку події.

Годину Землі 2018 підтримали Міністерство екології та природних ресурсів України, Міністерство освіти і науки України, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, а також десятки державних структур по всій Україні.

“У цьому році Україна зустріла вже 10-ту ювілейну Годину Землі. Наша команда дуже рада відмітити, що рік від року все більше організацій, міст та навчальних закладів приєднуються до кампанії, тож Година Землі щороку набирає обертів. Ми маємо надію, що наше суспільство поступово починає усвідомлювати необхідність об’єднаних щоденних дій заради Планети. Адже природа – це не ведмідь у лісі чи квіточка на галявині. Природа — це складна система, яка нас оточує, дає нам чисту воду, чисте повітря, природні ресурси, регулює клімат. Природа дає нам життя! Тож наша задача – берегти та підтримувати цю систему, звісно, якщо ми хочемо нормально жити та залишити щось нашим дітям. Година Землі – більше ніж година. Вона дає нам знання та натхнення діяти протягом року. Бережіть Планету щодня!” — закликає координаторка цьогорічної Години Землі в Україні та представниця WWF в Україні Катерина Куракіна.

Година Землі лише символічно звертає увагу на проблеми планети, адже вимкнення світла на одну годину один раз на рік не здатне компенсувати весь негативний вплив, що чиниться на здоров’я Землі протягом решти часу 365 днів на рік. А тому після Години Землі вартує переосмислити власний спосіб життя, бо навіть маленькі зміни у наших щоденних звичках не залишаться непоміченими природою, а той спосіб, у який ми використовуємо ресурси планети, визначає наш екологічний відбиток.

Маємо кілька “зелених” порад, що допоможуть його зменшити:

Зупинити зміну клімату та відновити втрачені екосистеми і біорізноманіття непросто, але всі інструменти у наших руках. Лишилося їх використати вчасно.

Детальніша інформація про новини та усі активності в рамках Години Землі 2018 на наших ресурсах:

Довідка

Година Землі – це всесвітній природоохоронний рух, ініційований Всесвітнім фондом природи WWF. Ми запрошуємо громадськість, приватні компанії, представників урядових структур та місцевих спільнот символічно вимкнути світло на одну годину 24 березня 2018 року о 20:30, щоб продемонструвати свою підтримку природоохоронних дій. Також у темряву поринуть сотні знакових споруд світу на кшталт Ейфелевої вежі та Сіднейської опери.

Вимкнення світла на одну годину не має на меті прямої економії енергії. Це символічна дія, яка повинна привернути увагу людей, організацій, бізнесу, країн до екологічних проблем планети та об’єднати їх для вирішення цих проблем. Ефект кампанії набагато більш фундаментальний і довгостроковий, ніж одноразове заощадження енергії – це зміна звичок мільйонів людей, зміщення акцентів із суспільства споживання до суспільства, яке живе в гармонії з природою, це економія природних ресурсів щодня, а не впродовж однієї години на рік. 

Окрім того, Година Землі щороку спрямовує зусилля на нову природоохоронну тему – боротьбу зі зміною клімату, забрудненням, збереження рік та лісів, «зелений» спосіб життя тощо.

Година Землі була започаткована в Сіднеї у 2007 році, коли 2 мільйони людей вимкнули світло у своїх домівках. У 2008 році вже понад 50 млн людей у всьому світі долучилися до Години Землі. У 2009 та 2010 роках Година Землі охопила понад 4500 міст у 128 країнах світу на всіх континентах. 2017 рік побив усі рекорди – до кампанії приєдналися понад 7000 міст у 187країнах. За ці роки в рамках Години Землі по всьому світі було втілено тисячі природоохоронних ініціатив. Україна підтримує кампанію 10-й рік поспіль. У 2017 році до Години Землі приєдналися понад 50 міст і містечок України.

SPN Communications Ukraine – одне з провідних комунікаційних агентств України, яке надає повний комплекс послуг в області зв`язків із громадськістю та онлайн-офлайн маркетингових комунікацій. Компанія активний учасник Комітету Digital-Агентств України (UDAC), а також постійний член Української асоціації зв`язків із громадськістю, Української PR-ліги та Американської торгівельної палати в Україні. Володар SABRE Awards 2007 у номінації «Найкраще агентство Центральної та Східної Європи»; SABRE Awards 2010 – за проект «Із думкою про Вас!», а також Gold SABRE 2012 і Global SABRE Awards 2012  за комунікаційний проект “I love Ukraine” для компанії «Київстар»; Gold SABRE Awards 2014 за проект «Резиденція Діда Мороза» для Укрпошти.

You may also like

Leave a reply