Новинарі Суспільного вдосконалюють навички з мобільної журналістики

Новинарі Суспільного вдосконалюють навички з мобільної журналістики

Журналісти й оператори департаменту інформаційного мовлення Суспільного вчилися якісній зйомці та монтажу за допомогою смартфонів на тренінгу «Смартфон не лише для селфі», який відбувся 14-15 травня в телецентрі «Олівець» за підтримки організації «BBC Media Action». Провів навчання мультимедіа тренер Академії ВВС, спеціаліст із мобільної та відеожурналістики Марк Робертсон.

Під час тренінгу фахівці Суспільного ознайомилися з видами мобільних додатків, котрі підходять для відеозйомки, обговорили, як правильно відзняти традиційне телеінтерв’ю на смартфон і забезпечити якісний звук, а також зупинилися на процесах кадрування відеоматеріалу для різних платформ. Окрім цього, присутні дізналися про особливості «польового» монтажу, зокрема ефективну роботу в спеціальних програмах, та додатки для створення графічних ефектів і «фішок» до відео. На додаток розглянули переваги й недоліки імпорту та передачі контенту за допомогою таких сервісів, як Dropbox, Airdrop, iCloud і Google docs.

Під час практичної частини тренінгу учасники за допомогою смартфонів знімали широкі, середні та крупні кадри різних об’єктів, робили короткі відеоінтерв’ю з перекадровкою, а також монтували відзнятий відеоматеріал.

«У наш час ніщо не обмежує можливості журналіста, адже кожен може знімати відео в будь-якому місці та в будь-який час, не потребуючи спеціального обладнання. На цьому тренінгу я поділився з учасниками своїми знаннями й досвідом про те, наскільки змінюються технології та процеси в журналістиці. Також ми вчилися знімати складні якісні відео за допомогою простих пристроїв», – розповів тренер Марк Робертсон.

Джерело: UA: Суспільне мовлення

Оставить комментарий