Пілотний проект, що допоможе покращити якість плодово-овочевої продукції у торговельних мережах України, на чверть зменшить витрати на логістику продукції із Херсону та допоможе дрібним фермерам Херсонщини налагодити ланцюжки збуту для своєї продукції стартував 17 червня у Голій Пристані. Відповідну угоду про співпрацю підписали місцеві фермери, проект Агентства США з міжнародної допомоги (USAID) «Підтримка аграрного і сільського розвитку», компанія «Нібулон» та представники торговельних мереж.

У рамках пілотного проекту буде сформована гуртова партія кавунів та доставлена річковим транспортом по Дніпру до складів торговельних мереж. Проект використовуватиме новий причал, побудований компанією «Нібулон» у м. Гола Пристань. У разі успішного завершення пілоту, відпрацьований логістичний ланцюжок буде застосований до інших видів плодоовочевої продукції, що вирощується на полях Херсонщини.

«Дрібні фермери зазвичай не мають можливості співпрацювати із торговельними мережами, адже виробляють порівняно невеликі об’єми продукції, – говорить Патрік Рейдер, керівник проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку».  – Наш проект доможе дрібним фермерам Херсонської області об’єднатися, сформувати великі партії продукції і побудувати новий ефективний ланцюжок постачання з полів Херсонщини до великих торговельних мереж. Будуть застосовані сучасні міжнародні стандарти логістики і пакування, а споживачі отримають до своїх столів більш якісний і свіжий кавун».

Через відсутність альтернативних видів транспортування, у «високий сезон» ціни на автомобільні перевезення виростають у два-два з половиною рази;  складнощі із логістикою і збутом зумовлюють ситуацію, коли близько 30% врожаю кавуна залишається на полі. Оскільки кавуни вантажаться насипом, ще 10-13% продукції зазнає механічних пошкоджень. Відсутні стандарти пакування та транспортування. Ланцюжок постачання, запущений у рамках цього проекту, допоможе вирішити більшість із цих проблем.

Олександр Синенко, директор підприємства «Південний експорт», організатор проекту зі сторони фермерських господарств: «Усі ви бачили фури, гружені кавуном. І, мабуть, бачили гори побитої ягоди, які викидаються після такого перевезення. Кавун, який перевозитиметься баржею, буде розфасований у спеціальні контейнери. Це допоможе максимально зменшити втрати під час транспортування (до 2-3% замість 10%), тож фермери отримають значну економію, а споживачі – більш якісний продукт».

Олексій Вадатурський, Генеральний директор компанії  ТОВ СП «НІБУЛОН»: «Як бачите, наш комплекс вже майже готовий до нового проекту. Підготований до прийому товару ваговий комплекс, побудований і змонтований за німецькою технологією; працює адміністрація і лабораторія, обладнана та сертифікована за європейськими стандартами. Завдяки цьому проекту, возити звідси будемо не тільки зерно, а й кавуни, перець, цибулю, помідори, інші овочі та фрукти на Київ і далі в Білорусь. Вже восени плануємо придбати третій грейферний перевантажувач FUCHS MHL385 австрійської компанії  TERREX, який буде виконувати навантажувально-розвантажувальні роботи на філії «Голопристанська» в тому числі і з овочевою продукцією Херсонської області. У майбутньому плануємо збудувати складські приміщення для накопичення та формування суднових партій для подальшого транспортування водним транспортом. Також наші працівники вже вивчають можливості переоснащення існуючого флоту для транспортування рефрижераторних контейнерів, що дасть змогу транспортувати  продукцію що швидко псується, на більш значні відстані (Київ, і Білорусь)».

Максим Діденко, керівник департаменту “Фрукти і Овочі” ТОВ «Сільпо-Фуд» продовжує: «Ми, як торгова мережа, зацікавлені у якісній продукції і великих партіях товарів. Така співпраця малих фермерів допоможе їм зайти на полиці наших супермаркетів і забезпечити наших споживачів якісним кавуном».

Проект «Підтримка аграрного і сільського розвитку» – це проект USAID, що реалізується компанією Кімонікс і ставить за мету сприяння всеохоплюючому і стійкому економічному зростанню шляхом розвитку аграрного сектора і створення більш привабливих умов проживання в сільській місцевості України.

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. В Україні Агентство США з міжнародного розвитку надає технічну та гуманітарну допомогу починаючи з 1992 року. За додатковою інформацією про програми USAID в Україні звертайтеся до Відділу USAID із зв’язків із громадськістю за телефоном +38 (044) 521-5741, на Інтернет-сторінку: http://ukraine.usaid.gov або на сторінку у соціальній мережі Фейсбук: www.facebook.com/USAIDUkraine.

You may also like

Leave a reply