Перший Фінансовий Ярмарок для Малого та Середнього бізнеса (МСБ) відкрився 4 квітня в Українському домі — підприємцям пропонують доступні кредити. Програма розширеного кредитування малого і середнього бізнесу передбачає 300 млн гривень на 40 років

Як повідомили учасники, зокрема Юрій Буца, заступник Міністра фінансів України: «кредит буде видаватися виключно в Українській гривні, всі ризики бере на себе фонд, а відсоток на рівні 17-20% річних».

Організував цей захід Німецько-Український Фонд, та був профінансований Урядом Німеччини. Ця знакова подія об’єднала представників малого та середнього бізнесу України та крупні фінансові інституції.

Слід зазначити, що для України це дійсно гарна підмога для працюючих і бізнесменів-початківців, так як в наш кризовий час у багатьох катастрофічно не вистачає оборотних коштів. У зв’язку з цим фонд виступе гарантом виділення грошей, а фінансові інститути зокрема банки, лізингові та страхові компанії надаватимуть технічну (фінансову) допомогу у виділенні коштів виходячи з формули 14% (фонд) + (3-5% фінансові структури).

Кожен підприємець тепер зможе дізнатися про можливі джерела фінансування свого бізнесу – кредити, лізинг та альтернативні варіанти. Також в програмі фінансового ярмарку проходять освітні сесії за участю бізнес-експертів.

Свої пропозиції для малого та середнього бізнесу представляють 16 провідних банків України, 3 лізингових та одна страхова компанія. Серед них – АБ «УКРГАЗБАНК»,  АТ «ПроКредит Банк», АТ «Ощадбанк», ПАТ «МЕГАБАНК», ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» та ПАТ «КРЕДОБАНК» – банки-партнери Німецько-Українського Фонду.

Як відзначають фахівці сьогодні йде активна доробка системи видачі кредиту, алгоритм пропонується такий, — бізнесмен йде в устаноавленную банківську структуру, в кредитний відділ показує свої документи, бізнес план і бюджетний план на кредит. Кредит видають для малих підприємств ліміт 100 тис Євро, для середніх 250 тис Євро. Термін повернення основних коштів до 60 міс (5 років), оборотних 36 (3 роки).

«Представникам МСБ в Україні непросто дістати кошти для розвитку свого бізнесу. Далеко не кожен банк взагалі надає кредити підприємцям.

Цей Фінансовий Ярмарок – більше ніж ще один бізнес-форум, це дієвий інструмент у розвитку своєї справи, – коментує Андрій Фецун, кандидат технічних наук, Керівник Німецько-Українського Фонду. – Фактично, наш Фонд започатковує нову платформу для українського підприємництва, яка надає доступ до кредитних ресурсів та інформує щодо можливих джерел фінансування.

Окрім безпосередньо ярмарку пропозицій від провідних фінансових інституцій під час заходу також проходять панельні дискусії для представників малого та середнього бізнесу на тему фінансів та використання інвестицій.

В офіційній церемонії відкриття Фінансового Ярмарку взяли участь Юрій Буца, заступник Міністра фінансів України (tbc), Катерина Рожкова, заступник Голови Національного банку України, Представник Уряду Німеччини, Олаф Цимелька, Віце-президент, KfW.

Головна мета діяльності Німецько-Українського фонду – посилення конкурентоспроможності українських мікро-, малих та середніх підприємств (ММСП) шляхом надання їм кредитів для фінансування інвестицій та обігових коштів через обрані банки-партнери.

Оскільки досягнути цієї мети можна лише за умови стабільно працюючої та розвиненої банківської системи, важливим завданням НУФ є також підтримка розвитку банківського сектору, спроможного забезпечити стійке довгострокове фінансування ММСП за прийнятною ціною.

Загальні засади Німецько-Українського Фонду (НУФ)

НУФ був заснований у 1999 році Національним банком України (31,25%), Кабінетом Міністрів України в особі Міністерства фінансів України (31,25%) та Німецькою Кредитною установою для відбудови (KfW) (37,5%) на паритетних засадах . Статутний капітал НУФ становить 16,36 млн. євро.

НУФ – неприбуткова установа, тому будь-який можливий прибуток не розподіляється між засновниками НУФ, а спрямовується на подальше кредитування ММСП. Такий статус НУФ визначений намірами урядових організацій Німеччини та України забезпечити відновлюваність коштів НУФ.

Як отримати кредит в рамках Програм НУФ?

Уважно ознайомтесь з інформацією про програми НУФ, оберіть для себе ту, умови якої найбільше вам підходять.

Зверніться до головного офісу будь-якого з банків-партнерів, які беруть участь в обраній програмі (див. розділ “Банки-партнери”), або до найближчого офіса банку-партнера у вашому регіоні (цю інформацію можна знайти на Інтернет-сторінках банків).

Фахівці банку можуть надати вам консультації щодо формату та змісту документів, які вам необхідно заповнити та подати з метою отримання кредиту.Банк-партнер розглядає подану заявку на відповідність критеріям НУФ.

Кредитні експерти банків аналізують ваш бізнес, оцінюють потреби в кредитних коштах, вивчають можливості обслуговування кредиту та забезпечення його повернення. Рішення щодо можливості надання ММСП кредитних коштів приймає виключно банк-партнер.

Джерело: UkrPress.Info

You may also like

Leave a reply